Podłogi Warszawa

Drewno we wnętrzach to rozwiązanie znane i lubiane przez wiele osób. Szczególną popularnością od lat cieszą się podłogi drewniane, nadające pomieszczeniom przytulnego charakteru. W Warszawie ich obecność w domu lub mieszkaniu pozwoli Ci stworzyć nietuzinkowe wnętrze – modne i ponadczasowe zarazem. Poznaj zalety klasycznych podłóg drewnianych i dowiedz się, jak odpowiednio je pielęgnować, by jak najdłużej zachowały swój nienaganny wygląd!

Podłogi drewniane w Warszawie – poznaj ich zalety

Jednym z kluczowych atutów drewnianych podłóg jest ich ponadprzeciętna trwałość, za sprawą której są one doskonałą inwestycją. Szacuje się, że wysokiej jakości podłoga z drewna może posłużyć nam nawet przez kilkadziesiąt lat! Drewno to też doskonały materiał stosowany w celu ocieplenia wnętrz. Dzięki niemu, nawet z pozoru chłodne, aranżacje nabiorą przytulnego wyrazu. Nie bez znaczenia jest też naturalna estetyka drewnianych podłóg. W Warszawie, dzięki nieregularnym wybarwieniom, pozwolą Ci one wykreować jedyne w swoim rodzaju przestrzenie w domu lub mieszkaniu. Drewniana podłoga cechuje się również doskonałymi właściwościami akustycznymi oraz mniejszą podatnością na rozwój alergenów. Warto pamiętać też, że podłoga z drewna stanowi idealną bazę do dalszych aranżacji. Dzięki swojej uniwersalności, równie świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznych, eleganckich pomieszczeniach, jak i w tych nowoczesnych, o industrialnym charakterze.

Pielęgnacja drewnianej podłogi w Warszawie

By położona w Twoim domu lub mieszkaniu w Warszawie podłoga na długo zachowała swój wygląd, konieczna jest jej staranna pielęgnacja. Sposób, w jaki należy dbać o podłogę, zależy od typu jej wykończenia. Podłogi lakierowane, z natury bardziej matowe, a przez to i mniej śliskie, cechują się właściwościami antystatycznymi i wysoką odpornością na zarysowania. Znajdujący się na ich powierzchni lakier tworzy szczelne warstwy, zapobiegające osadzaniu się zabrudzeń. Gdy te jednak pojawią się na powierzchni podłogi, wystarczy odkurzyć i umyć ją niewielką ilością wody i odpowiednimi, pozbawionymi tłuszczu środkami czyszczącymi. Raz na jakiś czas zalecane jest również pastowanie podłogi, które wzmacnia powłokę lakieru, nabłyszcza i pogłębia jej kolor. Drugim sposobem wykończenia podłóg jest ich olejowanie. Nieco mniej trwałe i odporne w porównaniu z lakierem nawierzchnie, należy systematycznie odkurzać, przecierać suchym lub przemywać wilgotnym mopem. Oprócz tego, na podłogi olejowane, warto co jakiś czas nanosić nową warstwę specjalnego środka zabezpieczającego, który przedłuży ich żywotność i sprawi, że będą doskonale się prezentować przez długi czas.